Dziecięce meble sosnowe są dość często kupowane przez rodziców. Dlaczego cieszą się takim wzięciem? Jakie mają zalety?
Zacznijmy od tych zalet, które są istotne dla producentów mebli. Sosna to bardzo popularne drzewo w naszym kraju, dlatego nie ma problemów ze zdobyciem drewna sosnowego. Co ważne, jest ono wyjątkowo sprężyste i łatwe w obróbce, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście trzeba wcześniej dowiedzieć się od producenta, jak dbać o meble sosnowe.
Na tę ostatnią wymienioną przeze mnie cechę zwrócą z pewnością uwagę nie tylko producenci mebli, ale również rodzice chcący umeblować pokój swojego dziecka. Nie da się ukryć, że meble dla niego przeznaczone muszą charakteryzować się dość dużą odpornością. Łóżko na przykład najprawdopodobniej nie będzie służyło dziecku jedynie do spania, ale stanie się miejscem zabaw. Z uwagi na to, że sosna jest – jak już wspomniałam – bardzo popularnym drzewem w Polsce, meble wykonane z jej drewna posiadają wyjątkowo przystępną cenę. Zaletą mebli sosnowych, podobnie jak i tych z innego rodzaju drewna, jest też fakt, że zrobione są z naturalnego surowca.
Jeśli chcesz nadać pokoikowi dziecka więcej koloru i nie jesteś przekonany do przewagi naturalnego koloru drewna, bez problemu możesz zdecydować się na meble pokryte kryjącą farbą. Wówczas najlepiej zamówić meble sosnowe w stanie surowym i pomalować je samemu lub od razu wybrać zestaw w interesującym nas kolorze.
Warto pamiętać też o tym, że meble sosnowe świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię na kurz, jeśli więc masz podejrzenia bądź pewność, że twoje dziecko należy do tej grupy, tym bardziej zdecyduj się na meble dziecięce sosnowe. Antyalergiczne właściwości biorą się stąd, że drewno sosnowe posiada własności elektrostatyczne. Chodzi o statyczną energię elektryczną, którą takie drewno nie naładowuje się i dzięki temu meble sosnowe nie powodują wirowania kurzu w dziecięcym pokoju.